Podziękowania i prośbyDzień Fatimski – to wdzięczność za Koronację Obrazu

Każdego 13. dnia miesiąca w naszym Maryjnym Sanktuarium przeżywamy Dzień Fatimski jako wotum wdzięczności za Koronację Obrazu Matki Bożej Bolesnej (05.08.1979).
W programie dnia: cztery części Różańca oraz Msze święte w intencjach zbiorowych do Matki Bożej Bolesnej Osieckiej w intencjach powierzanych przez wiernych.
Wszystkich czciciel Matki Bożej serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

13 listopada 2024

Powrót
  • Proszę Matkę Bolesną o zdrowie dla Danki oraz rodziny. O spokój duszy dla poleconych zmarłych.
  • Do Matki Boskiej Osieckiej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze oraz za poleconych zmarłych.
  • Do Matki Boskiej Bolesnej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie w Rodzinie. Za dusze poleconych zmarłych.
  • Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Bożej za otrzymane łaski, z prośbą o szczęśliwą operację, dalszą opiekę, błogosławieństwo Boże i zdrowie w rodzinie.
  • Do Matki Bożej z prośbą o zdrowie dla Mateusza, Michała, Wiktorii, Macieja, Stefana, Sebastiana i Magdaleny. Za zmarłych poleconych i za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Matko Boża Bolesna dziękuję za wszystkie łaski, zdrowie i opiekę, za Twoim pośrednictwem otrzymane, proszę o dalszą opiekę, zdrowie dla całej rodziny, o wiarę i zgodę w rodzinie, o pokój w kraju i na świecie oraz za zmarłych rodziców, braci, krewnych, znajomych i za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Dziękuję Ci Matko Boża Bolesna Osiecka za to co dla mnie uczyniłaś do tej pory i proszę Cie o dalsze błogosławieństwo dla mojej całej rodziny i dla wszystkich ludzi na całym świecie, a także o wieczne odpoczniecie dla poleconych zmarłych i dla zmarłych na całym świecie.
  • Dziękuję Bogu za łaskę zdrowia. Proszę o dalszą opiekę Matki Bożej dla całej rodziny. Za poleconych zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Do Matko Bożej Bolesnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. Za poleconych zmarłych i za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Do Matki Bożej Osieckiej o spokój duszy dla poleconych zmarłych. Dziękuję za otrzymane łaski i proszę o zdrowie i opiekę nad rodziną.
  • Do Serca Jezusowego i Matki Bożej Osieckiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie dla całej rodziny. Za poleconych zmarłych.
  • Matko Bożą proszę Cię o łaskę cudu całkowitego uzdrowienia i o opiekę nad naszą rodziną.
  • Mateczko Osiecka dziękuję za wszystkie łaski uzyskane dzięki Twemu wstawiennictwu. Proszę gorąco o zdrowie dla całej rodziny, o powodzenie w pracy i w nauce, szczęśliwe i bezpieczne drogi, o powrót do życia sakramentalnego dla tych, którzy oddalili się oraz wychowanie dzieci w wierze i miłości. Proszę o radość nieba dla poleconych zmarłych.
  • Do Matki Bożej Osieckiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie dla moich rodziców, i teściowej, męża, dzieci, p. Gali oraz dla mnie. O życie wieczne dla poleconych zmarłych i dla dusz w czyśćcu cierpiących.
  • Do Matki Bożej Osieckiej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny.
  • Do Matki Bożej Bolesnej podziękowanie za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w całej rodzinie. Za dusze poleconych zmarłych oraz w pewnej intencji Panu Bogu wiadomej.
  • Do Matki Boskiej Bolesnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie w rodzinie. Za dusze poleconych zmarłych.
  • O spokój duszy dla poleconych zmarłych. Podziękowanie za opiekę Matki Bożej Osieckiej, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie.
  • Matko Boża Bolesna dziękuję za Twoją opiekę nad moją rodziną. Dziękuję Mateczko za wszystkie łaski wyproszone u Pana Jezusa dla mnie i moich bliskich. Matko proszę Cię miej nas zawsze w swej opiece.
  • Do Niepokalanego Serca Maryi o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Boskiej Osieckiej dla córek. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie dla męża. Do św. Antoniego z prośbą o łaski, których potrzebujemy.
  • Do Niepokalanego Serca Maryi przez wstawiennictwo Służebnicy Bożej Siostry Łucji z prośbą o poprawę wzroku. Za dusze poleconych zmarłych.
  • Do Matki Bożej Bolesnej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą dla mnie i mojej rodziny. Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla mojego rodzeństwa i ich rodzin. W pewnej intencji Panu Bogu wiadomej. Do Matki Bożej o zdrowie i opiekę Bożą dla Moniki i jej rodziny. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą dla Aleksandry i jej rodziny, dla Barbary i jej rodziny. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie dla brata i jego rodziny. Do Matki Bożej o spokój duszy dla poleconych zmarłych.
  • Z prośbą do Matki Boskiej Osieckiej o zdrowie dla Leona, Pelagii, Zbyszka oraz całej rodziny. Proszę o spokój duszy dla poleconych zmarłych. Z podziękowaniem za odebrane łaski oraz z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej Osieckiej dla Janusza.
  • Matko Boża Osiecka pokornie proszę o zdrowie i wytrwałość w nauce dla Julii i Emilii. Proszę o spokój duszy dla poleconych zmarłych.
  • Z prośbą do Matki Bożej osieckiej o zdrowie dla Piotra oraz całej rodziny.
  • Cudowna Matko Boża Osiecka proszę za poleconych zmarłych oraz o zdrowie dla najbliższych.
  • Z prośbą do Matki Boskiej Osieckiej o spokój duszy dla poleconych zmarłych.
  • Cudowna Matko Boża Osiecka dziękujemy za otrzymane łaski oraz zwracamy się z prośbą o Pokój i Dobro w rodzinie oraz o opiekę Bożą dla Łukasza i Alicji.

400 lat franciszkanów

 400 lat franciszkanów
w Osiecznej

Franciszkanów - reformatów sprowadzono do Osiecznej 1622 roku. Stało się to dzięki staraniom Adama Olbrachta Przyjemskiego, wielkiego oboźnego koronnego, senatora i późniejszego kasztelana gnieźnieńskiego. Tym aktem fundator wypełnił zobowiązanie testamentalne swej pierwszej małżonki Zofii z Przymułtowic Przyjemskiej. Uroczyste wprowadzenie braci odbyło się 14 sierpnia. Była to pierwsza fundacja reformatów w Wielkopolsce.

800 lat zakonu

1W 1209 roku św. Franciszek z Asyżu założył nowy zakon w Kościele. Siebie i swoich towarzyszy nazywał braćmi mniejszymi (łac. fratres minores) - chciał przez to podkreślić, że ich życie ma polegać nie na wywyższaniu się, ale na świadomym wyborze małości (łac. minoritas), uniżoności.

2Do takiej postawy zachęcał Chrystus w Ewangelii, a Franciszek nakazał w regule praktykować życie w ubóstwie i uniżeniu. Pierwszych zakonników nazywano Pokutnikami z Asyżu, dopiero później przyjęła się nazwa franciszkanie (od imienia św. Franciszka). Do XV wieku istniał jeden zakon franciszkański.

3W wyniku uwarunkowań na tle kulturowym, historycznym, geograficznym oraz na skutek różnic w praktycznym stosowaniu reguły, w XV i XVI w. wyłoniły się istniejące do dzisiaj trzy niezależne zakony franciszkańskie: Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych, Zakon Braci Mniejszych i Zakon Braci Mniejszych Kapucynów.

800 lat zakonu